Leden 2009

Spud,Trixie a Jake

21. ledna 2009 v 16:09 American DragonAnketa

Chteli byste psa jako je FU_?? :D
//<![CDATA[ sklikBanner({ codeId: 50, formatId: 23, url: new String(window.location.href), cborder: 'ffffff', cbackground: 'FFFFFF', ctitle: 'ffffff', ctext: 'ffffff', curl: 'ffffff', simg: 1 }); //]]>
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/2/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

kouzelné bytosti 2

21. ledna 2009 v 16:04 American Dragon

Yeti


Yeti je vélká a mýtická postava vypadá strašidelně ,ale je přátelský tyto neškodní tvorové obývají vzdálene zasnežené oblasti.Byli loveni téměř k vyhynutí pro své plyšové kožešiny.Yeti také často býva nazýván jako ,,Velká noha'' či ,,Sněžný muž''.Americký drak jednou Yetiho ochranil ,když se ho snažila lovkyně zmocnit pro svého vůdce a strejdu pro lovce.Yeti většinou žije v ledových jeskyních :)

<![CDATA[//><!]]>

kouzelné bytosti

21. ledna 2009 v 16:03 American Dragon

Pegasus neboli Pegas je v řecké mytologii okřídlený kůň, syn boha moří Poseidona a Medusy.Vyprávění o jeho původu se liší. Podle jednoho z nich vyskočil Pegas z těla své matky gorgony Medúsy poté, co jí Pergeus uťal hlavu. Jiná verze vypráví, že vyskočil ze země, na níž dopadla Medúsina krev.Prý uměl létat rychle jako vítr, žil na vysokých horách, zejména na Parnasu ve Fokidě nebo na Helikonu v Boitoii.Poprvé se objevil v druhe serii v epizode číslo 5.

Pixie


Pixies jsou velmi drobné (vejde se do dlani) mají tvar lidské bytosti s hmyzíma křídlama. (Je to snad nejslavnější skřítek na celem světe znám pod jmenem Víla.)Ne všechny Pixies jsou ženy jen v televizi většinou bývají.Přestože jsou malé není si s nima radno zahrávat.Poprvé se objevuje v první řade v prvním díle.

Pooka


Pooka je mocné kouzelné stvoření, se zkušenostmi v enchantments.Tento Pooka má moc rád zmatek a chaos. Poprvé se objevil v druhe serii v epizodě 16.

Sasquatch


Sasquatch je mýtické zvíře ,které se nejčastějš vyskytuje v Kanadě jinak je mírové povahy.Mají přirozenou schopnost maskují se sami magicky.Také se mu říká lesní muž.Poprvé se objeví v druhe serii v epizodě 7.Sasquatch je hodně podobný Yettimu,ale není tak znamý jako Yetti.

Satyr


Satyr se normalně objevuje i v lidském světě ne jenom v kouzelném většinou je ,ale zamaskován tak ,že ho obyčejný člověk nepozná.Satyrové jsou zařazováni mezi polobohy, spíše však mezi horské a lesní démony. Byli průvodci boha vína Dionýsa, také bývali v družinách boha Pana. Zobrazováni jsou většinou jako napůl člověk a napůl kozel, s kučeravými vlasy, špičatýma ušima, tupým nosem, s růžky, oháňkou a kozlíma nohama.Poprvé se v serialu objeví v první řade v epizodě 6 v druhe polovině.

Scarab


Scarab je modrý brouk původem z Egypta porpvé se objevil v první řade v epizodě číslo 8 kde se ho Jake a jeho děda snažili ochranit před lovcem a mezitím Jake musí s Rose dohrat hru o kleopatře.

Shade Minions


Obrázek bohužel nemam akorat mužu říct ,že se porpvé objevil v epizode Dragon Sumbit v prvni řadě :)

Shark People


Shark People neboli žraločí lidé se porpvé objeví v druhe řade v epizodě číslo 6.Bohužel o nich nic víc zatím newim :(

Siren


Název sirény pochází z námořnických pověstí o mořských pannách lákajících námořníky do nebezpečných míst, kde rozbijí loď o skaliska.Ale zde v americkém drakovi používa Sirena zvuk pro boj jinak se porpvé objeví v druhe řade v epizodě 22.

Sprite


Sprites jsou drobné lesní bytosti s lidskou tváří a motýlími křídly. (I když, na

rozdíl od Pixies chodí raději pěšky.)Sprites přebývat ve vzdálených zalesněných oblastech, jako je New York je centrální park. Tvoří kmenové komunity v čele s radou starších, kteří rozhodují podle antické a často protichůdným sbírky zákonů, zvyků, proroctví, a vět fragmentů.Sprites se poprve objeví v první řade v díle 12 kde jedou Jake,Spud a Trixie s Jakovím tátou do lesa k taboráku .

Strigoi


Strigoi jsou stejní jako Vampire take se bojí slunce take nejde videt jejich odraz v zrcadle akorat oni mají mrkvově červené vlasy a chtějí ledové draky celého svéta jinak se Strigoi poprvé objeví v druhe řade epizodě 27 :) Ani o Strigoi moc zatím newim xc)

Swamp Monster


Swamp Monster se objevuje v epizodě 23 jako Werefrog no má zelenou pokožku,žluté zuby a červené oči.Víc toho o něm moc nwm ještě jsem tento díl nevidel :o)

Tooth Minion


Tooth Minion jsou jsou pomocníci doktora Diente jsou složení z dětských zoubků a pomahali doktorovi získat dračí zub malé Haley.Poprvé se objevili v první řade v díle číslo 5.No myslím ,že je to jedinej díl kde se objevili nebo spíše už si nepamatuji jestli v jiném díle byli :) Jinak mají bílou pokožku (ze zubu) a žlute zuby.

Troll


Troll by se dall charakterizovat jako krutá chlupatá kožená koule :P ,ale Jake sám narazil na hodného Trolla a to na Stana Lipkovského (první Troll v serialu) ,kterého musel v domě skrývat celý den bylo to v první serii v epizodě číslo 4 epizoda trvala jen 11 minut jelikož díl 4 byl rozpulen na dvě části ,ale to sem do této rubriky nepatří.

Unicorn


Unicorn nebeli jak ho všichni znáte jako Jednorožce je jedno z nejnadhernejších a nejmíromilovnejších zvířátek noo i ,když porpavdě v příbezích jsou Unicroni nadherní tak v serialu America Dragon zas tak nadherní nejsou xD no teda podle mě :D Poprvé se s nima setkate v první řade v prvním díle ^^

Vampire


Vampire neboli upír je z části neco jako člověk a z čísti netopír prostě upír.Upíři nenavidí ze všeho nejvíce slunce a nejradši vychazejí ven v noci.Upíra poznas podle toho ,že nevidíš jeho odraz v zrcadle a take podle pověstí prý nesnáší česnek v americkém drakovi se poprvé upír oběvil v druhé řade v epizodě číslo 20 no myslím ,že upíra taky každý zná :)

Werefrog


Werefrog neboli Hominus Amphibulus je kouzelná žába ,která

,když pokouše člověka tak se ten člověk začne proměnovat na lidskou žábu a začíná získavat žabí instinkti atd.. např : Spuda taky jednou kousla a sám se začal proměnovat v žábu viz obrázek ZDE.Jinak zde máte v pravo i v levo obě podoby žáby :DD

Werewolf


Werewolf neboli v češtině je vlkodlak.Vlkodlak je asi nejznámější mýtická postava ,která většinou v každé pohádce,filmu,serialu či anime býva považována za zlou ,ale většinou je opakem např : Wolf's rain,Krev jako čokolada(no jen nekterý tam byli hodní :D) No ,ale v serialu American Dragon se poprvé objevil v druhe řadě v epizode 6 (stejně jako Witch ^^)

Witch


Witch neboli čarodejka je asi ze všech mýtických postav nejvíce podobná lidem (pokud li nepočítam sestry Saru & Karu twins oracle) poprvé Witch mužeme videt v druhe řadě v epizodě číslo šest :) Myslím ,že o Čarodejnicích toho všichni vědí plno takže nic víc psát o ní nemusím jinak mužu dodat ,že není zrovna krasavice :D